Süngerpan

Süngerpan; Süngerpan Akustik süngerler atık süngerlerin geri dönüşümünden üretilmektedir. 110 – 150 – 180 kg m3 şeklinde farklı yoğunluklarda üretilir. Mükemmel bir titreşim ve darbe önleyici yalıtım ürünüdür. Parke ve şap altlarında , alçıpan aralarında yoğun olarak kullanılan ve tercih edilir.

Bondex Süngerpan Ağır Kurşun Bariyer ile kullanılabilir. Bariyerli Bondex Süngerpan ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında üstün performans göstermektedir. Ağır kurşun bariyer üstün ses kesici özellikli bir üründür.Bu ürün Yüksek Frekanslı Sesleri Kesmek için kullanılır.

Süngerpan; Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Bondeks Süngerin ana hammaddesi latex olmasına rağmen, doğal latexin piyasadaki sünger talebini karşılayamaması nedeniyle bilim adamları 1937 senesinde poliüretan hammaddesini oluşturarak, bundan sünger elde etmeyi başarmışlardır. Esnek Poliüretan süngerler, hava geçirgenliği sağlayan açık hücreleri,elastik yapıları ve hafif olmaları nedeliyle çok fazla tercih edilen bir ses yalıtım malzemesidir. Tün bu ürünler önce bloktan daha sonra da plakanlardan özel sünger kesim parçaları elde edilir.

Süngerpan Akustik Modelleri 1;

echobone-bondex-sunger-2

Süngerpan Akustik Modelleri 2;

bondex-sunger-2

Süngerpan Akustik Modelleri 3;

bondex-sunger-5
Süngerpan Akustik Modelleri 4;

 

echobone-bondex-sunger-1

Süngerpan Akustik Modelleri 5;
bondex-sunger-4

Süngerpan Akustik Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin; 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72