Akustik Kapı

Akustik kapı, tekli yada çiftli kanat, kapı kasası, pervazı, menteşesi ve fitili ile bir bütün halinde akustik değeri yakalamaktadır.Bütün kapılar fabrika ortamında üretilmekte olup montaj öncesi kalite kontrolden geçirilmektedir.Akustik Kapılarımız 22 db ile 55 Rw desibele kadar farklı değerlerde performans gösterir. Bu akustik değerler çoğu ses yalıtım şartlarını sağlamak için yeterlidir. Eğer belirli bir ihtiyacınız varsa, ekibimizin sizlere en doğru çözümü bulmak için çalışacaklardır.Akustik kapılar; Ahşap ses yalıtım olarak tasarlanmış, ses geçirmez özelliğe sahiptir. Masif 50 mm kanat kalınlığı serenli, içinde ses kesici özel 2 çeşit şilte kullanılmaktadır. Ses yalıtım kapısını özel açık profili ile takım halde kullanılması ses yalıtımı için gereklidir.Akustik panel kapıları özel imalat olarakta işlemekte ve uygulamaktayız.

Akustik Kapı Görselleri:

akustik-kapi3

akustik-kapi5

Akustik kapılar özellikle ses yoğun mekanlarda tercih edilmektedir. Sinema salonları, müzik odaları, radyo yayın odaları gibi ses sistemlerinin yüksek performansta çalıştığı mekanlarda tercih edilir.
Bazı işletmeler akustik kapıyı toplantı salonlarında ve konferans salonlarında da tercih etmektedir.

akustik-ses-yalitimli-kapi-3
Akustik kapı aynı zamanda dekoratif bir etken olarak da kullanılmakta. Akustik panellerle görseli düzenlenmiş bir ortama akustik kapı ile farklı bir dekor katılabilir.